Vitajte v našom e-shope!

Katalóg tapiet Platinum | MARBURG

MARBURGLOGOx - kópia

NOVINKA Luxusné vliesové tapety Platinum | MARBURG od dizajnéra Konstantina Eulenburga

Platina je jedným z najcennejších kovov na svete. Nie je to náhoda, že najnovšia kolekcia tapiet z dielne nemeckého výrobcu | MARBURG sa inšpirovala týmto najdrahším kovom. Kolekcia nesie názov Platinum | MARBURG. Kolekcia tapiet bola predstavená v januári 2019 na veľtrhu textílii a tapiet Heimtextil vo Frankfurte. Exkluzívne štruktúry tohoto kovu a luxusný povrch tapiet sa nevyrovnajú žiadnej kolekcii. Tieto tapety premenia steny na šperk.


Betón, lyko, kovový lesk alebo stromová kôra. Všetky tapety z kolekcie Platinum | MARBURG sa razia valcom a to umožňuje získať požadovanú povrchovú štruktúru tapety s vysokou presnosťou. Vodou chladený oceľový valec nanáša zahrievané farby (200 stupňov celzia) na tapetu. Táto jedinečná metóda tlače vytvára jemnú štruktúru povrchu a vzoru tapety. Takéto jemné vzory sa nedajú dosiahnuť žiadnym iným tlačovým procesom.Typické farby pre túto kolekciu sú ušlachtilé upokojujúce farby ako kombinácie zlatej, elegantnej šedej prelínajúcej sa s hrdzavými akcentami.
Platinum využíva možnosti jemných vzorov v štyroch pozoruhodných hlavných motívoch, ktoré vyniknú na každej tapete.


Prvá sada vzorov s veľmi realistickou betónovou štruktúrou vytvára ideálne prostredie pre moderný štýl zariadenia. Sieť pripomínajúca mozaiku sa stretáva s klasickejším vzhľadom.


Druhá sada pripomína vizuálne aj zmyslovo orhromujúce lyko či kôru stromov ale v žiadnom prípade nepokračuje v prírodných tónoch. Svetlé odtiene s veľkou charizmou, vitálna oranžová, červená a fialová, hlboko smaragdová zelená a zafírovo modrá.


Grafické vzory predstavujú tretiu sadu vzorov. Veľký kosoštvorce s betónovým povrchom prinášajú architektonickú čistotu a pokoj na steny.


Štvrtý súbor vzorov sú zrnité tapety, ktoré vyzerajú ako kôra starobylého kmeňa. Ich silná trojrozmerná štruktúra je vytvorená špeciálnym reliéfom.
Všetky tapety je možné navzájom kombinovať a vytvoriť tak jedinečný vzhľad stien. Kolekcia Platinum | MARBURG obsahuje 58 tapiet na vliesovom podklade. Šírka tapiet je 70 centimetrov, čo umožňuje ľahšiu aplikáciu na stenu.