E-shop je dočasne mimo prevádzky. Ďakujeme za pochopenie

Tapety BN WALLS

BNLOGO - kópia

BN WALLS bola založená v roku 1926 pod pôvodným názvom Balatum NV, najskôr ako obchodná organizácia výroby technických tkanín v Belgicku.  V roku 1929  sa firma spojila s Holandskou "Nederlandse Vloerzeilfabriek", na základe ktorej môže Balatum používať označenie "vyrobené v Holandsku". Vzhľadom na klesajúci dopyt počas hospodárskej krízy 30. rokov 20. storočia sa v povojnovom období uskutočnil prechod na výrobu tkanín a knihárskych materiálov.

Dňa 1. januára 1979 sa názov spoločnosti oficiálne zmenil na BN International (Balatum Netherland). V nasledujúcich rokoch sa do produktového portfólia pridáva výroba tapiet na stenu. V roku 1994 získala spoločnosť BN českú firmu Platex (Česká republika), ktorá spĺňa požiadavky na výrobu podkladových tkanín a brúsnych tkanín. O niekoľko rokov neskôr sa BN International ďalej rozširuje o akvizíciu spoločnosti Tektura v roku 1999, distribútora tapiet vo Veľkej Británii.

BN WALLCOVERINGS je popredná značka pre tapety na stenu. Je súčasťou BN INTERNATIONAL. Sídlo BN Wallcoverings je v meste Huizen v Holandsku. Vďaka dizajnérskemu štúdiu, výrobným zariadeniam a technickému laboratóriu na jednom mieste je BN schopná ponúknuť zákazníkom kvalitné produkty na vysokej úrovni.